• Skontaktuj się z doradcą: 22 512 05 01

odzyskaj swoje pieniądze

szybciej niż myślisz
Jak myślisz, dlaczego duże, prężnie działające instytucje finansowe korzystają z 61 różnych narzędzi windykacyjnych, by odzyskiwać należne pieniądze?

windykują na miarę naszych czasów

Precyzja działania

Od kilkudziesięciu lat zdobywamy doświadczenie na trudnym rynku windykacyjnym. Świetnie rozumiemy obecne mechanizmy prawne, psychologiczne czy społeczne – wykorzystujemy je, by precyzyjnie kierować działania pozwalające odzyskać Twoje należności.

Terminowość

Nasi Klienci przede wszystkim doceniają szybkość działania. Nie odwlekamy windykacji w nieskończoność, nie gramy na czas. Otrzymujesz cotygodniowy raport z wykonanej przez nas pracy. Na bieżąco oceniasz i wybierasz kolejny krok działania.

Globalna siła windykacji

Nie jesteśmy kolejną, zwykłą firmą windykacyjną. Poprzez skrupulatnie dobierane narzędzia będziemy egzekwować Twoje należności na niespotykaną wcześniej skalę. Nie ma różnicy, czy Twój dłużnik zamknął firmę, czy prowadzi ją na drugim końcu świata. Poznaj historie naszych Klientów i zaufaj sile Krajowego Instytutu Prawa Gospodarczego.

Monitoring faktur

Masz ciekawsze rzeczy do roboty niż proszenie się o swoje faktury? Wiemy o tym! Dlatego nasi specjaliści będą pilnować spływu Twoich płatności. Sami wykonują czynności upominawcze – poprzez zróżnicowane metody kontaktu z Twoim dłużnikiem.

Głównym zakresem współpracy pomiędzy naszymi firmami była poprawa płynności finansowej firmy. Na płatności od stałych kontrahentów nasza Klientka czekała aż 6 miesięcy – nie pomagały ponaglenia, telefony, pisma z wezwaniami do zapłaty.
Część spraw egzekwowano drogą sądową, co dodatkowo przedłużało tryb spływu należności w firmie Klienta. KIPG efektywnie wdrożyło swoje rozwiązania w zarządzaniu należnościami naszego kontrahenta – tempo spłacania faktur wzrosło prawie trzykrotnie. Dodatkowo Klient weryfikuje inne firmy, unikając kolejnych nietrafionych transakcji. Pani Golubieva docenia też szkolenia prowadzone przez p. Pawła Juskowiaka – wiceprezesa KIPG – realizowanych w zakresie rozwijania kompetencji pracowników i osób zarządzających.

Ciężarówka na piasku
HG-TRANS Henry Gniewkowski
Agnieszka Gniewkowska - Kowalik

Problem nasz polegał na tym, że dłużnikiem była duża międzynarodowa firma, która winna nam była 40 tys. zł za usługi transportowe. Sprawa płatności ciągnęła się prawie 1.5 roku. Dłużnik nie reagował na ponaglenia i wezwania do zapłaty. Zdesperowani oddaliśmy sprawę do sądu, gdzie utknęła prawie na rok. Na nasze szczęście skontaktował się z nami Krajowy Instytut Prawa Gospodarczego, który zaproponował nam swoje usługi. Przekazaliśmy im sprawę i w tym momencie doznaliśmy szoku – dłużnik spłacił należność w ciągu 2 dni od rozpoczęcia działań. Nie pozostaje mi nic innego, tylko polecić usługi Instytutu wszystkim przedsiębiorcom borykającym się ze swoimi dłużnikami.

a Skip to content