• Skontaktuj się z doradcą: 22 512 05 01

Poznaj nasze sposoby działania

Historia Pana Grzegorza

Pan Grzegorz, właściciel firmy transportowej

  • Mała działalność gospodarcza z długim stażem na rynku
  • Dwóch kluczowych, stałych kontrahentów
  • Branża wysokiego ryzyka, o relatywnie niskiej marży (ROA – 1.5%)
  • Wysoka konkurencyjność cen
  • Wysokie zadłużenie transportu (514 mln złotych)
0
tyle może stracić Grzegorz
1. Podpisanie umowy

Podpisanie umowy z przedstawicielem KIPG – rozpoczęcie współpracy. Pan Grzegorz – od razu po otrzymaniu dostępu do Panelu Klienta sprawdza swoich dwóch najważniejszych kontrahentów.

2. Negatywna weryfikacja

Pan Grzegorz z przerażeniem orientuje się, że jeden z jego kluczowych kontrahentów posiada zadłużenie wobec Urzędu Skarbowego, oraz swoich Wierzycieli. Długi najważniejszego Klienta Pana Grzegorza przekraczają już 500 tys. zł. Pomimo dobrych relacji – nasz Bohater nie miał pojęcia o tak złej kondycji finansowej swojego Partnera Biznesowego.

3. Zmiana formy rozliczenia

Pan Grzegorz spotyka się z prezesem zadłużonej spółki i przedstawia wnioski z raportu. Omawiają nowe warunki współpracy, w której zdecydowana większość rozliczeń składać będzie się z przedwpłat i zaliczek.

4. Bezpieczeństwo finansowe

Pan Grzegorz zyskał bezcenną wiedzę, dzięki której może zaplanować kolejne kroki w biznesie. Jest w stałym kontakcie z Ekspertem KIPG, który doradza metody poszukiwania nowego Kontrahenta, który zapewni dalszą płynność finansową przedsiębiorstwa.

0
tyle zaoszczędził Pan Grzegorz
0
tyle wystarczyło, by prześwietlić firmę
0
suma zadłużenia w raporcie
Kobieta pracownik biurowy siedzi przy stole konferencyjnym.

opinia eksperta

Niestety, często spotykamy się z nadmiernym optymizmem naszych Klientów. Uważają oni, że dwójka – trójka stałych, kilkuletnich kontrahentów zapewni im stabilne i długofalowe źródło dochodu. Przed kolejną dużą transakcją nasz bohater wykonał sprawdzenie firmy w Panelu Klienta. Otrzymany wynik pozwolił mu przygotować inną strategię utrzymania relacji z Klientem.

a Skip to content